Campania Ambasadorii Reciclării se adreseaza studentilor, iar scopul acesteia este educarea si constientizarea importantei reciclarii dozelor din aluminiu prin implementarea unor campanii de promovarea a reciclarii dozelor din aluminiu de catre studenti in facultatile din care fac parte.

Campania presupune inscrierea de catre studenti a unui plan privind modul in care sa fie implementat programul de colectare a dozelor din aluminiu in facultatea la care studentul este inscris si implementarea acestuia. Inscrierea se face prin completarea formularului de inscriere si  presupune oferirea de informatii cu privire la: conceptul campaniei (conferinta, workshop, campanie video pe canalele facultatii etc) perioada de implementare, modalitatile de promovare a programului in facultate. Pentru inscriere, studentii sunt rugati sa trimita formularul de inscriere, impreuna cu o copie scanata a carnetului de student, prin e-mail la adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. cu subiectul „Inscriere Ambasadorii Reciclarii”. Termenul limita pentru inscriere este 31 martie 2023.

Atasat acestui mesaj este disponibil formularul de inscriere, iar pe site-ul everycancounts.eu/ro poate fi consultat regulamentul complet.