Institutul Virtual pentru Educație de Calitate (VIQE), dezvoltat in cadrul Aliantei EC2U, organizeaza un program intensiv de pregatire doctorala intitulat  Machine learning technique & text processing tools applied to the study of linguistic diversity & cultural perceptions. Sesiunea va avea loc in format fizic la Universitatea din Pavia, in perioada 6-8 iunie 2023.

Costurile de deplasare vor fi acoperite din fondurile proiectului EC2U (https://ec2u.eu/), astfel:

·         decontarea cheltuielilor de transport in limita a 400 de euro

·         acordarea sumei forfertare pentru cazare: 150 de euro/ noapte * maximum 5 nopti

·         acordarea sumei forfetare pentru diurna: 35 de euro/ zi * maximum 5 zile

Doctoranzii interesati se pot inscrie pana la data de 20 martie 2023 completand formularul disponibil la Application form for the EC2U PhD intensive courses on "Machine learning techniques & text processing tools applied to the study of linguistic diversity & cultural perceptions, 2nd edition" to be held in Pavia, June 6-8 2023 (google.com)

Mai multe informatii legate de programul intensiv sunt dsponibile in broșura evenimentului - atasata si disponibila la adresa: Brochure PhD Training - final (uaic.ro), sau pe email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Persoana de contact pentru detalii de ordin administrativ si financiar: Ioana Serafinceanu, Serviciul Relatii Internationale  (Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., 0232201111)