[update 14.06.2024]

A fost introdus în aplicație un status nou pentru cererile de decont ale studenților: ”Amanat”

Statusul ”Amânat” apare atunci când s-a încărcat un abonament care încă nu a expirat dar care va fi luat în considerare pentru decont în următoarea lună, după expirarea acestuia.

UAIC a lansat aplicația pentru decontarea abonamentelor de transport în comun, în Iași, pentru studenții UAIC. Ca să îți poți deconta abonamentul lunar, trebuie să ai o adresă instituțională de forma Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., să accesezi aplicația, să completezi informațiile solicitate și să încarci documentele justificative.

Pentru mai multe detalii, accesați ghidul care descrie modalitatea de decontare și fiecare pas care trebuie parcurs sau urmăriți un material video în care regăsiți explicațiile de care aveți nevoie.

Dacă ați folosit deja aplicația, oferiți-ne feedback-ul vostru accesând acest link: https://bit.ly/feedback-app-decont-transport-UAIC