Laboratorul de Geografie - (Întâlnirea 2) - Uniunea Europeană - Repere Geografice

Facultatea de Geografie și Geologie are plăcerea de a invita publicul larg, iubitorii de geoștiințe, elevi, profesori, studenți și practicieni în domeniu la o serie de întâlniri online (în fiecare miercuri de la ora 18.00) ce vor aborda provocări contemporane de geografie. Întâlnirile online vor fi sub forma unei prezentări de 50 minute urmate de dezbateri și discuții.

A doua întâlnire - "Uniunea Europeană - Repere Geografice" va fi susținută și moderată de lect. dr. Ionel Boamfă, în data de 23 iunie de la ora 18.00.
Linkul de conectare la această sesiune va fi trimis pe emailul personal, după ce vă înregistrați în formularul de mai jos:

Vă rugăm trimiteți acest formular persoanelor pasionate de geografie și de subiectul temei propuse și vă așteptăm cu mare interes.

Departamentul de Geografie - UAIC Iași

Uniunea Europeana Repere Geografice