Webinar de informare privind granturile ERC (European Research Council) ale programului european de cercetare Horizon Europe

INVITATIE

Va invitam sa participati in data de 30 martie 2021 la webinarul de informare privind granturile ERC (European Research Council) ale programului european de cercetare Horizon Europe.
Prezentarea va fi sustinuta de dna Alina Maria Tomoioaga- Project Advisor / Scientific Officer in cadrul European Research Council Executive Agency (ERCEA).
Intalnirea se adreseaza tuturor cercetatorilor care doresc sa obtina o finantare prin programul ERC, Horizon Europe.
Sesiunea de informare va avea ca obiectiv prezentarea generala a schemelor de finantare ERC din programul Horizon Europe si prezentarea aspectelor legate de eligibilitate.

Prezentarea va avea loc în intervalul 10,30-12,30 si va fi gazduita pe platforma Zoom.

You are invited to a Zoom meeting.
When: Mar 30, 2021 10:30 AM Bucharest

Register in advance for this meeting:

After registering, you will receive a confirmation email containing information about joining the meeting.

Informatii suplimentare si detalii despre eveniment se pot obtine de la Serviciul pentru Managementul Activitatilor de Cercetare Stiintifica (SMACS) din cadrul Universitatii „Alexandru Ioan Cuza” din Iasi, persoana de contact : Elena FELICE, tel.: 0232 202024, email: eradu@uaic.ro.

Prorector pentru programe de cercetare stiintifica si transfer de cunostinte
Prof.univ.dr.Ionel Mangalagiu