Chestionar pentru studenți - posibilități tehnice de susținere online a examenelor

Toți studenții facultății sunt rugați să răspundă până la data de 4 mai 2020 la un

Chestionar cu privire la posibilități tehnice de susținere online a examenelor.

De asemenea, toți studenții sunt rugați să își verifice contul de acces pe platforma de eLearning a facultății noastre.

La începutul fiecărui ciclu de studii, tuturor studenților li s-a creat un cont de acces, iar modalitatea de conectare a fost transmisă periodic prin șefii de grupe.

În contextul actual, platforma de eLearning se dovedește a fi foarte utilă atât în procesul de predare cât și de evaluare și de aceea este important ca toți studenții să o poată accesa.

Pentru orice probleme de conectare sau utilizare a platformei puteti scrie la adresa de email adrian.chiorescu@uaic.ro.

Este recomandat ca toți studenții să aibă o adresă de email instituțională. Se poate obține de la DCD. Cu această adresă studenții au acces la Microsoft Office 365. Mai multe detalii se pot obține de pe pagina DCD.