Editia a opta a Conferintei internationale Globalization, Intercultural Dialogue and National Identity (GIDNI - 8)

Asociatia pentru Cultura, Multimedia si Educatie Democratica Alpha, prin Institutul de Studii Multiculturale Alpha, in parteneriat cu Universitatea "Dimitrie Cantemir" din Tirgu Mures si Institutul de Cercetari Socio-Umane "Gheorghe Sincai" al Academiei Romane organizeaza, in perioada 22-23 mai 2021, la Tirgu Mures, editia a opta a Conferintei internationale Globalization, Intercultural Dialogue and National Identity (GIDNI - 8).

Domenii de cercetare: filologie, comunicare, relatii publice, jurnalism, istorie, geografie, psihologie, filosofie, sociologie, relatii internationale, stiintele educatiei, studii europene, studii politice, stiinte sociale, economie, management si drept.

Volumul conferintei va fi trimis pentru indexare ISI - Web of Science, la Clarivate Analytics.
Lucrarile conferintei pot fi redactate in limba romana sau intr-o limba straina (engleza, franceza, germana, italiana, spaniola), cu titlul, rezumatul si 5 cuvinte-cheie in engleza.
La conferinta sunt invitati sa participe cercetatori, cadre didactice universitare, doctori in domeniile mentionate mai sus, doctoranzi.

Termenul-limita pentru trimiterea titlurilor si rezumatelor (in romana si engleza): 20 aprilie 2021.
Confirmarea acceptarii: 25 aprilie 2021.
Plata taxei de participare: 30 aprilie 2021.
Termen-limita pentru trimiterea lucrarilor in extenso: 10 mai 2021.

>>> Descarcare invitatia oficiala si formularul de inscriere

Site-ul Conferintei se regaseste la adresa web:

Cu cele mai bune ganduri,
Iulian Boldea
____________
Iulian BOLDEA, Professor, PhD
Executive Manager
Alpha Institute for Multicultural Studies Manager, Vatra Literary Journal Editorial Manager, Journal of Romanian Literary Studies
Website: http://ro.wikipedia.org/wiki/Iulian_Boldea
Phone: +40744511546