Agentia Universitara a Francofoniei (AUF) a lansat apelul la candidaturi in cadrul Programului de burse de cercetare doctorala si post-doctorat « Eugen Ionescu » 2020-2021.

Acest program se adreseaza cercetatorilor din tari membre ale OIF si Algeriei, care studiaza / functioneaza in universitati membre ale AUF si sunt interesati sa efectueze un stagiu de cercetare de 3 luni in una dintre cele 28 de universitati din Romania implicate in acest program.

Apelul este deschis in perioada 15 ianuarie – 28 martie 2021.

Termenul stabilit de UAIC pentru primirea solicitarilor de pre-acceptare este 15 martie 2021.

Stagiile candidatilor admisi se vor derula in intervalul 1 septembrie – 15 decembrie 2021.

Va trimit atasat o scurta prezentare a Programului de burse ”Eugen Ionescu” (”Présentation du Programme-2020”), precum si Regulamentele referitoare la cele doua tipuri de burse (a se vedea documentele ”Règlement-bourses-de-doctorat...” si ” Règlement-bourses-de-postdoctorat...”.

>>> documente atasate

Cu aleasa consideratie,