Conferința „Orașul durabil” - Institutul Francez din România și CCIFER

Comment vibre la ville

Joi, 19 noiembrie, între orele 19.00 și 20.00, în cadrul conferinței „Orașul durabil”, Institutul Francez din România și CCIFER vă invită la o dezbatere cu experți în management cultural și dezvoltare durabilă despre reconfigurarea vieții culturale, de business și a activităților turistice urbane actuale.

Experți invitați:
Andrei Breahna - Manager cultural, GAEP
Germain Dürr - Director, Librăria Kyralina
Oana Marinescu - Managing Director OMA Vision
Hélène Roos - Directoare a Institutului Francez din România, Consilieră de cooperare și acțiune culturală - Ambasada Franței în România
Damien Thiery - Director executiv, Ateliere Fără Frontiere

Moderator: Andrei Țărnea, Director, Departamentul Comunicare și Diplomație Publică, Ministerul Afacerilor Externe

Înscrieți-vă la eveniment pentru a putea interacționa live cu invitații noștri!

Webinarul « Cum mai vibrează orașul? » va avea loc în limba franceză și va fi distribuit live pe paginile Facebook ale Institutului Francez și ale CCIFER.

***

L’Institut français de Roumanie et la CCIFER vous invite le jeudi 19 novembre, de 19h00 à 20h00, à un débat qui se propose de dévoiler différentes manières de vivre l'art et la culture, de continuer la vie de business et les activités touristiques en période de crise sanitaire.

Intervenant.e. :
Andrei Breahna - Manager culturel, GAEP
Germain Dürr - Directeur, Librairie Kyralina
Oana Marinescu - Managing Director OMA Vision
Hélène Roos - Directrice de l’Institut français de Roumanie, Conseillère de coopération et d’action culturelle – Ambassade de France en Roumanie

Damien Thiery - Directeur exécutif, Ateliere Fără Frontiere

Modérateur : Andrei Țărnea, Directeur, Département Communication et Diplomatie Publique, Ministère des affaires étrangères

Inscrivez-vous à ce webinaire en français en suivant le lien :

Le webinaire « Comment vibre la ville ? » sera diffusé en direct sur les pages Facebook de l’Institut français et de la CCIFER.

Pôle d’échanges universitaires et scientifiques

Departamentul universitar și științific

INSTITUT FRANÇAIS DE ROUMANIE