Proiectul FDI ”Prin incluziune și echitate spre succes – E șansa ta!” al UAIC Iași

Studenții care doresc să desfășoare activități online de sprijinire a procesului de înscriere la facultate a absolvenților proveniți din licee din mediile defavorizate se pot înscrie în proiectul FDI ”Prin incluziune și echitate spre succes – E șansa ta!” al UAIC Iași.

Cei înscriși în proiect vor furniza elevilor si informatii despre specificul si specializarile Facultatii de Geografie și Geologie, promovindu-i, astfel, oferta academica. Pentru studenții participanți la activitate este prevăzută o bursă în valoare de 500 lei/lună pentru perioda de desfășurare a Activității (luna iulie).

Trimiteți până marți 16 iunie un email către Conf. dr. Oana Macari
(oanamacari@yahoo.com), cu un mic text de 5 rânduri în care argumentați calitățile dvs. de bun promotor al facultății către elevi. Acestui email trebuie să îi atașați:
- CV-ul dvs.

Mult succes!