Chestionar pentru studenți - posibilități tehnice de susținere online a examenelor

Toți studenții facultății sunt rugați să răspundă până la data de 4 mai 2020 la un

Chestionar cu privire la posibilități tehnice de susținere online a examenelor.

De asemenea, toți studenții sunt rugați să își verifice contul de acces pe platforma de eLearning a facultății noastre.

La începutul fiecărui ciclu de studii, tuturor studenților li s-a creat un cont de acces, iar modalitatea de conectare a fost transmisă periodic prin șefii de grupe.

În contextul actual, platforma de eLearning se dovedește a fi foarte utilă atât în procesul de predare cât și de evaluare și de aceea este important ca toți studenții să o poată accesa.

Pentru orice probleme de conectare sau utilizare a platformei puteti scrie la adresa de email adrian.chiorescu@uaic.ro.

Este recomandat ca toți studenții să aibă o adresă de email instituțională. Se poate obține de la DCD. Cu această adresă studenții au acces la Microsoft Office 365. Mai multe detalii se pot obține de pe pagina DCD.

banner absolvire

precazare2