Chestionar adresat studenţilor și absolvenților facultății noastre

Stimați studenți și absolvenți,

Conducerea facultății vă cere sprijinul de a completa în tabelul din link-ul de mai jos premiile naționale și internaționale obținute de dumneavoastră în ultimii 5 ani.
Informațiile sunt necesare la Clasamentul Internațional RankPro ediția 2019-2020.

Ne-am bucura dacă ați completa acest chestionar până vineri, 22.noiembrie 2019.

Va mulțumim!

Secretariatul Facultății de Geografie și Geologie

>>> Completare chestionar

3 burse pentru tineri cercetători prin parteneriat între universitatea noastră și Universitatea din Konstanz

Cu ocazia implinirii a 25 de ani de parteneriat intre universitatea noastra si Universitatea din Konstanz, partenerii germani ofera 3 burse pentru tineri cercetatori («early career researchers») in cadrul apelului deschis de catre Zukunftskolleg.

Cu o durata cuprinsa intre 1 si 3 luni, bursele includ rambursarea cheltuielilor de calatorie, acoperirea costurilor de cazare de pana in 800 de euro/ luna, precum si o bursa DAAD in valoare de 2000 de euro.

Mai multe detalii privind oferta de burse, criteriile de eligibilitate si continutul dosarului de candidatura sunt incluse in fisierul atasat. Candidaturile se vor depune, electronic, la adresa mentionata in oferta: zukunftskolleg@uni-konstanz.de.

>>> Anunt burse Konstanz

Conferința națională Resursele turistice, agrementul și turismul sportiv, factori de progres comunitar 7 – 8 decembrie 2019, Bistrița

Universitatea Babeș-Bolyai Cluj-Napoca, Extensia Bistrița, prin Facultatea de Geografie și Facultatea Educație Fizică și Sport, cu sprijinul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud și al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Turism Bistrița-Năsăud, în colaborare cu Primăria Municipiului Bistrița și Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud organizează cu ocazia aniversării a 20 de ani de învățământ geografic universitar la Bistrița Conferința națională Resursele turistice, agrementul și turismul sportiv, factori de progres comunitar 7 – 8 decembrie 2019 Extensia Universitară Bistrița, http://bistrita.extensii.ubbcluj.ro/index.html

>>> Anunt conferinta