Candidaturi pentru Utrecht Network Young Researcher's Grant

Stimata Doamna Decan, Stimate Domnule Decan,

Stimata Doamna Profesor, Stimate Domnule Profesor,

Reteaua Utrecht anunta deschiderea competitiei pentru acordarea de granturi tinerilor cercetatori din universitatile membre in retea.

Studentii inscrisi la studii universitare de master sau doctorat, care nu sunt eligibili pentru stagii in Erasmus+, au posibilitatea de a-si depune candidatura pentru stagii cu o durata intre 1 si 6 luni intr-una din universitatile membre in retea.

Stagiile se vor putea derula in perioada 1 aprilie 2019 – 31 martie 2020 (inclusiv in perioada vacantelor).

Dat fiind ca exista posibilitatea sa existe mai multi candidati,necesitand o ierarhizare la Facultate, anuntul care urmeaza a fi postat pe site-ul UAIC va preciza ca depunerea dosarelor de candidatura se va face la secretariatul Facultatii pana la data de 8 februarie 2018.

Universitatea noastra va putea nominaliza maximum trei candidati pentru obtinerea acestui grant.

Pentru a putea supune atentiei BECA situatia candidaturilor depuse, va rugam sa transmiteti la Serviciul Relatii Internationale dosarele si ierarhia candidatilor (in cazul in care vor fi mai multi candidati intr-o Facultate). Va multumim.

Cu respect,

Gina Marinescu

Serviciul Relatii Internationale

tel: 1839