Luna fără amendă pentru publicațiile nerestituite la timp

În perioada 15 noiembrie – 15 decembrie 2017, toți utilizatorii Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu” Iaşi care au publicații ce au depășit termenul de împrumut pot să le restituie fără să plătească amendă.

Posibilitatea de a returna publicaţiile restante fără achitarea taxei de întârziere este valabilă pentru toate categoriile de utilizatori (studenţi, masteranzi, doctoranzi, cadre didactice universitare, cercetători etc.). Acestea trebuie restituite în bune condiţii la punctul de unde au fost împrumutate. Cărțile pierdute sau distruse trebuie înlocuite cu exemplare identice.

După data de 1 ianuarie 2018, toţi cititorii care vor depăşi termenul de împrumut vor primi amenzi în conformitate cu Regulamentul pentru cititori al BCU Iaşi.

Cantemir 2017