Banner10motive
BannerDeCeGeologie

Trainingul ”Doctorat 1.0. Cum să îți organizezi activitatea pentru a fi eficient”

Departamentul Servicii pentru Studenti si Absolventi (DSSA) din cadrul Universitatii ”Alexandru Ioan Cuza” din Iasi organizeaza marti, 21.11.2017, intervalul 13.00-15.00, trainingul gratuit ”Doctorat 1.0. Cum să îți organizezi activitatea pentru a fi eficient”.

Sunt invitati sa participe doctoranzii și masteranzii care sunt interesati sa:

• afle cum sa planifice activitatea din timpul studiilor doctorale
  • identifice pasii pe care îi pot urma pentru a-și atinge obiectivele
  • aplice strategii de analiza a literaturii stiintifice, de redactare a unui articol, a bibliografiei.

In vederea participarii la training, studentii sunt rugati sa completeze formularul disponibil la adresa

Evenimentul va avea loc in Sala C501 din Caminul C5.

In aceasta luna se va organiza, de asemenea, si o editie in engleza a acestui training. Daca exista doctoranzi straini interesati sa participe, va rugam sa le transmiteti si lor link-ul pentru a se putea inscrie.

Cu deosebita consideratie,

Oana CHISALITA