Eliberarea ADEVERINŢELOR DE ABSOLVENT (pentru studii universitare de licenţă şi programul de conversie profesională)

Începând cu data de 11 iulie 2017, se eliberează ADEVERINŢELE DE ABSOLVENT (pentru studii universitare de licenţă şi programul de conversie profesională)

Documente necesare:

1. Cartea de identitate;
  2. Fişa de lichidare vizată;
  3. Procură notarială - DOAR ÎN CAZUL ÎN CARE ACTELE DE STUDII SUNT RIDICATE DE O ALTĂ PERSOANĂ DECÂT TITULARUL. În acest caz persoana imputernicită se va prezenta cu B.I./C.I. sau paşaportul. În procură trebuie menţionate, în mod expres, faptul că împuternicitul poate ridica acte de studii de la Facultatea de Geografie şi Geologie. Se vor mai menţiona: numele titularului actului de studii, aşa cum apare acesta pe diplomă, facultatea absolvită, specializarea, sesiunea examenului promovat (lună, an) şi documentele care se solicită de la Secretariatul Facultăţii de Geografie şi Geologie (diplomă de bacalaureat, foaie matricolă, adeverinţă de absolvent, etc.). De asemenea, în procură trebuie să figureze seria şi numărul actelor de identitate ale titularului şi împuternicitului acestuia.

Cantemir 2017