Admitere 2016 - rezultate septembrie

MASTER - septembrie 2016

AFIȘAT ASTĂZI
09 SEPTEMBRIE 2016, ora 15:00

Începând de luni 12.09.2016, toate dosarele se găsesc la Secretariatul Facultăţii de Geografie şi Geologie, Et. I, Corp B

PENTRU CANDIDAŢII CARE AU SEMNAT LA TAXĂ, IAR ULTERIOR AU FOST ADMIŞI LA BUGET

• Taxa se va restitui pe bază de planificare comunicată Departamentului Financiar-Contabil al Universităţii, după începerea anului universitar.
  • Cererile vor fi depuse într-o perioadă stabilită, vor fi centralizate şi avizate de către conducerea facultăţii.
  • În momentul depunerii cererii, se va semna şi DECLARAŢIA pe propria răspundere pentru cei admişi pe loc subvenţionat de la BUGET.

PENTRU CANDIDAŢII ADMIŞI LA TAXĂ CARE SE RETRAG

Pentru candidaţii admişi la taxă în sesiunea din iulie:

• Candidaţilor admişi cu taxă care renunţă la şcolarizare în termen de 5 (cinci) zile de la semnarea declaraţiei pe propria răspundere, li se va reţine 10% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.
  • Dacă cererea de retragere se va face după depăşirea termenului de cinci zile de la semnarea declaraţiei pe propria răspundere, dar înainte de începerea celei de a doua sesiuni de admitere (vezi calendarul admiterii), candidaţilor li se va reţine 15% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.
  • Celor care se retrag după începerea celei de a doua sesiuni de admitere, dar înainte de începerea anului universitar, li se va reţine 20% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.

REZULTATE ADMITERE
- septembrie 2016 -

(ÎNAINTE DE SEMNAREA DECLARAŢIILOR)

LICENŢĂ - septembrie 2016