Termenul de înscriere la competiția Bursa „Sfântul Dumitru” s-a prelungit până miercuri, 23 octombrie 2019. Astfel, studenţii Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi îşi pot depune candidaturile pentru a obţine Bursa „Sfântul Dumitru”, oferită de Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” şi prof. univ. dr. Dumitru Oprea, rector al universităţii în perioada 2000-2008. Acordarea burselor „Sfântul Dumitru”  reprezintă o recunoaștere a excelenţei pe plan academic, a performanței în cadrul competițiilor științifice studențești şi a implicării sociale a studenţilor Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Pot candida pentru această bursă studenţii Universităţii înmatriculaţi în ciclul de învăţământ de licenţă.

Mai multe detalii:

banner plata taxe on line web 300x200 negativ